En iyi Android Uygulamalar [2020]

En iyi Android Uygulamalar [2020]

Editör: MEB

Akıllara yer edinmiş ve çok popüler Android ile özleşmiş en iyi Android uygulamarı inceliyoruz.

Eğer en iyi Android uygulamaları arıyorsanız tam yerine geldiniz, hali hazırda kullandığınız bazı popüler Android uygulamalarını da bu yazımızda görebilirsiniz. En iyi Android uygulamalar listesiyle karşınızda olduğumuz için herkes tarafından sıkça severek kullanılan uygulamalara makalemizde yer verdiğimizi belirtmeden geçemeyeceğim.

En iyi kelimesini kalitesinden ödün vermeyen insanlığa faydalı harika şeyler yapmanıza olanak sağlayan Mobil Uygulamalar için kullandığımız için En iyi listemiz pek sık değişmiyor.

Google Drive

Google Drive

Tür: Ücretsiz / Google One 5,79₺ ile 28,99₺ aylık

Google Drive bulut depolama hizmeti sunar, ilk üye olduğunuzda ücretsiz bir şekilde kalıcı olarak 15 GB depolama alanı hizmetinize sunulur.

Eğer daha fazla depolama ihtiyacınız varsa ücretli paketlerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Google Drive’ı bu kadar özel kılan diğer bulut depolama servislerinden farklı olarak, Google Drive’a bağlı Android uygulamalar ile beraber geliyor.

Bu uygulamalar; Google Mail, Google Meet, Google Calendar, Google Chat, Google Docs, Google Sheets, Google Slides, Google Keep, Google Sites ve Google Forms. Google Drive ile telefonunuzdaki Video ve Fotoğrafları senkronize edebilir, ayrıca yedekleyebilirsiniz.

Kişisel kullanımız için Google One planları mevcut.

Google Drive Fiyatları

Google Drive İndir

Google Drive Ofis dahil 100’den, fazla dosya tipini destekler her yerden her zaman her cihazdan dosyalarınıza ulaşabilir, dosyalarınızı güvenli ve hızlı bir şekilde Google Sunucularında saklayabilirsiniz.

Google Drive ile ilgili fazla bilgi almak isterseniz Google Drive makalemize göz atın.

LastPass Password Manager

Last Pass Şifre Yönetim Uygulaması

Tür: Ücretsiz / 3$ aylık / Editörün Önerisi

LastPass birden fazla ortamda kullanabileceğiniz bir şifre yönetim uygulamasıdır. Bilgilerinizi güvence altına alır, bundan sonra bilgileriniz LastPass ile güvende sadece şifreleriniz değil giriş bilgileriniz, notlarınız, diğer adres ve benzeri kişisel verilerinizin güvenliği için çözülmesi imkansız şifreler oluşturabiliyorsunuz.

Kurumsal devasa boyutlardaki şirketler bile şifrelerinizin güvenliği için sizleri sürekli uyarır şu kadar uzun karakterli büyük harf küçük harf sayı-rakam kullanın gibi sizi biz koruyamıyoruz kendinizi koruyun yaklaşımında mailler atıp bültenler yayınlarlar.

LastPass Password Manager sizi sizden bile koruyor. Güçlü olsun diye aklınızda tutamayacağınız bir şifre kullanmaya mı kalktınız “Bir yere mi yazsam acaba?” diye düşünüyorsunuz hiç gerek yok.

Çünkü internette ki yüksek güvenliğiniz için LastPass sizin şifre ve giriş bilgileriniz A-Z’ye oluşturuyor ve bulut sunucularında güvenli bir şekilde muhafaza ediyor.

LastPass istediğiniz karakter uzunluğuna sahip karmaşık şifreler oluşturmanıza olanak sağlıyor.

109523fgfg#½#{ gibi güvenliğinizi üst düzeye çıkaracak şifreler oluşturarak güvenliğinizi arttırıyor aynı zamanda benim Facebook şifrem neydi? diye düşünmekten sizi alıkoyuyor.

Tarayıcı uygulamasına sahip LastPass Password Manager sadece Master Password “Ana şifreniz” girişi gerçekleştirdiğiniz her ortamda kayıt ettiğiniz tüm giriş bilgilerini saniye’de karşınıza getiriyor.

Facebook’a giriş yapmak için şifre dahi girmenize gerek kalmıyor arayüzüyle uygulamadan direk kullanmak istediğiniz sayfanın giriş ekranına giriş bilgilerinizi otomatik olarak dolduruyor böylelikle 1 harf bile yazmamış oluyorsunuz. Kullanıcı dostu olarak tam puan verdiğimiz LastPass’ı indirin.

LastPass dışında alternatif olarak şifre yönetimi uygulamaları için yazımıza göz atın Uygulamanın Türkçe dil desteği henüz yoktur.

Microsoft SwiftKey

Tür: Ücretsiz

Microsoft SwitfKey şuana kadar güçlü ve özelleştirilebilir üçüncü parti klavyelerden biri, yıllar önce rakiplerinin düşünemediği tahmin edip “tahmin edilebilir” motoruyla piyasanın altını üstüne getirdi ve büyük bir başarıya imza attı.

Ücretsiz bir şekilde indirip birbirinden ilginç temaları satın alarak kullanabilirsiniz, diğer özelliği olan SwiftKey Flow ile parmak hareketleriniz ile yazı yazabilme olanağı sunuyor.

Flow ile Swiftkey kullandığınız diğer cihazlarınızı kolaylıkla senkronize edebilirsiniz.

Microsoft klavye uygulama işine SwiftKey ile girdi ve şimdiye kadar yönetmeyi başardılar, yalnız Google’ın Gboard Android uygulaması SwiftKeyi tahtından kolaylıkla edebilir. Diğer harika android klavye uygulamalarına göz atın.

Google Play’den İndirin

Photo Director

Tür: Ücretsiz / Uygulama içi yükseltme mevcut

Belkide telefonunuzun kamerası çok güçlü olabilir ama iş fotoğraf düzenlemeye geldiğinde maalesef kameranızın kalitesi bir şey ifade etmiyor.

Photo Director ton ayarlaması, doygunluk, canlılık, beyaz dengesini önceden çekmiş olduğunuzun fotoğraflarınızın ayarlarını yapabiliyor, fotoğraflarınıza filtre ve efektleri kolay bir şekilde katabiliyorsunuz.

Ayrıca fotoğraflarınıza yazı,stickerlar, çerçeveler, perspektif değiştirme, kesme ve daha fazlasını Photo Director android uygulaması ile yapabiliyorsunuz.

Uygulamanın çok fazla özelliği olmasına karşın çok kolay kullanılabilmesi ve her zaman yaptığınız işlemi geri alabilme özelliğini kullanarak fotoğraflarınızda yaptığınız işlemleri kaybetmeden değişiklikler yapabiliyorsunuz.

Şuana kadar bahsettiklerimiz sadece uygulamanın düzenleme kısmıydı uygulamanın aynı zamanda kamera içi özelliği bulunuyor, bu özellik ile birlikte fotoğraf çekebilir canlı bir şekilde çektiğiniz fotoğrafları görüntüleyip, çevre efekt ekleyebilir yaptığınız düzenlemelerini resim veya fotoğraflarınızı nasıl etkilediğini görebilirsiniz.

PhotoDirector Android uygulamasının büyük bir kısmı ücretsiz fakat daha fazla özellik için ücretli versiyonu kullanmak isterseniz, uygulama içindeki reklamlardan kurtulabilir ve düzenlediğiniz fotoğraf ve resimlerden daha kaliteli çıktılar alabilirsiniz. Ücretsiz Video ve Fotoğraf Düzenleme Android Uygulamalarına göz atın.

Google Play’den İndir

Samsung S20 Deri Kılıf

Google Opinion Rewards – Ödüllü Anket

Tür: Ücretsiz / Editörün Önerisi

Google Ödüllü Anket listemizin gerçekten, Google Play Store’da bulunan En iyi Android uygulamalarından bir tanesi Google Anket uygulamasını kolay bir şekilde hemen indirin zaman zaman Google belli kriterlere dayanarak sizlere anket gönderiyor bu anketleri tamamladığınızda Google Play Kredisi kazanıyorsunuz.

Her cevap verdiğiniz anket başına siz ne cevap verirseniz verin Google Ödüllü anket sizi ödüllendiriyor, google play kredileri ile kendinize güzel bir mobil oyun yada mobil uygulamalar satın alabilirsiniz. Para harcamadan Google Play’den yeni Oyun ve Uygulamalar satın alarak koleksiyonunuzu genişletin. Herkes bu uygulamayı indirip kullanmalı böylelikle anında Google Play kredisi kazanabilirsiniz üstelik hiç bir şekilde yorulmadan tek tıklamayla.

Deezer

Tür: Ücretsiz / Premium – İlk 3 ay ücretsiz – 17,99₺/ay

Google Play Store’dan Deezer Mobil Uygulamasını İndirin


Tarzınıza uygun 56 milyon’dan fazla şarkı içeriği her geçen gün yeni içerikler eklenen müzikler ile ruhunuzu dinlendirin, konsantrasyon gerektiren ders çalışma gibi uğraşlarınız için özel listelerden faydalanarak, ruh durumunuza göre binlerce farklı türden müzikleri dinleyebilirsiniz.

Deezer Türkçe müzik içeriği konusunda oldukça zengin, Ücretsiz sürümünde Deezer size reklam gösteriyor fakat bu reklamlar rahatsız edici olmuyor, reklamlardan rahatsız olan biriysenizi Deezer Premium almak isteyebilirsiniz.

Deezer kampanyalarını takip ederek tasarruf yapabilirsiniz, Deezer Premium ilk 3 ay ücretsiz, Yıllık Premium teklifleri daha ekonomik olacaktır.

Deezer Flow özelliği sayesinde en sevdiğiniz müzik türlerini analiz edip sizin tarzınıza uygun şarkılar önerir, ayrıca tarzınıza uygun yeni çıkan parçaları da içeren bir listeyi sizinle buluşturur. Mobil uygulamasının dışında internet tarayıcı müzik çaları ve masaüstü programı da bulunan Deezer’ın en önemli artısı ses kalitesinden taviz vermemesi.

Deezer Premium özelliği ile önceden indirdiğiniz şarkıları çevrimdışı olarak müzik dinleyebilirsiniz.

Google Cihazımı Bul

Tür: Ücretsiz / Editör Önerisi

Google Cihazımı Bul Android uygulaması belkide ilk defa bir Android Telefon aldığınızda yüklemeniz gereken uygulamalar arasında ilk sırada yer almasını tavsiye ederiz.

Google Cihazımı bul uygulaması ile kayıp ettiğiniz Android cihazların fiziksel yerini tespit edebilir, telefonunuzu bulana kadar veya geri alana kadar cihazınızı kitlemenizi sağlar.

Cihazımı bul özelliği sadece Android Telefonlar için değil diğer tüm Android cihazlarınız için kullanabileceğiniz bir uygulama olarak cihazlarımızın güvenliği açısından önemli bir mobil uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Telefonunuz, tabletiniz veya akıllı saatinizi haritada görme, cihazınız sessiz moddayken dahi cihazı en yüksek ses düzeyine alarak alarm çalmasını sağlar.

Cihazınızın internet bağlantısı olmaması durumunda Google Haritalar ile cihazınızın en son internet bağlantısının aktif olduğu konumu gösterir, havalimanı, alışveriş merkezleri gibi büyük binalarda iç mekan haritalarını kullanma özelliği sayesinde cihazınıza ulaşabilirsiniz.

Uygulama sayesinde kaybettiğiniz cihazınızın ekranını kitleyebilir, kilit ekranında özel mesaj ve iletişim numarası gönderebilirsiniz. Böylelikle kötü niyetli olmayan kişiler cihazınızı size ulaştırmak için size daha kolay yardımcı olabilir.