En iyi Klavye Uygulamaları 2020

En iyi Klavye Uygulamaları 2020

Editör: MEB

En İyi Klavye Uygulamaları yazımıza hoş geldiniz.

Bir çoğumuz Android veya iOS sistemli cep telefonu ve tabletlerimizin klavyelerini cihazı satın aldığımız gibi standart klavye ile kullanırız. Google Play ve AppStore’da hatırı sayılır miktarda klavye uygulaması var.

Cihazınızın standart klavyesinde olmayan birbirinden güzel emojiler, GIF, rengarenk temalar ve kaydırarak yazma özelliği gibi faydalı özellikleri En iyi Klavye Uygulamaları yazımızda bulabilirsiniz.

GBoard – Google Klavye

Tür: Ücretsiz / Editörün Seçimi

GBoard Klavye uygulaması Google tarafından geliştirilen resmi klavye uygulamasıdır. Gboard kolay ve çok hızlı, üstelik diğer uygulamalar gibi çok fazla bir özelliğe de ihtiyacı yok. Bu yüzden Gboard’u kullanıcılar çok beğeniyor.

Hali hazırda klavyenizin temaları ve size özel kişiselleştirmeleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Gboard ile birlikte Google’un yapay zeka tahmini ile klavyenizi güçlendirin.

Tambu – Türkçe’ye tam uygun klavye

Tür: Ücretsiz

Tambu klavye uygulaması, Türk şirketi Argela Yazılım ve Bilişim San.Tic.A.Ş ürünü Google Play ve AppStore’dan indirebilirsiniz.

Türk yapımı olmasından kaynaklı birazda duygusal olarak Tambu en iyi klavye uygulamaları arasında tercih edilebilir bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

İngilizce ve Türkçe Tambu Klavye’de bulabileceğiniz onlarca tema, tek dokunuş ile ulaşacağınız kafe, restoranlar tıpkı Google Klavye’deki gibi, herhangi bir ekstra uygulamaya girmeden Türkçe atasözleri ve tambu oyunu ile eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Dil çeviri özelliği bulunan uygulama ile yabancı dildeki yazıları rahat bir şekilde okuyabilirsiniz. Kaydırarak yazı yazma ve Türkçe kelime önerileri özelliğini de içinde barındıran Tambu bizden tam not alıyor.

Grammarly Klavye

Tür: Ücretsiz

 İngilizce gramer hatalarınızı düzelten ve hatalarınızın neden kaynaklı olduğunu detaylı bir şekilde anlatan bu klavye şirket veya resmi yazışma yapan kullanıcılar için süper bir klavye uygulaması dır.

Grammarly İngilizce en iyi klavye uygulamaları arasında yer alıyor.

Uygulamanın sloganı “Type with confidence” içeriğinde emojiler ve akıllı düzeltme bulunan İngilizce gramer klavye uygulamasını eğer İngilizce klavye kullanmak, hatalarınızı düzeltmek istiyorsanız memnuniyetle tavsiye ediyoruz. Gönül rahatlığı ile kullanın…

Fleksy Klavye

Tür: Ücretsiz

Fleksy, “dünyanın en hızlı klavyesi” olduğunu iddia ediyor. Bu iddiayı onaylayamıyor yada reddedemiyoruz ama şu bir gerçek, hızlı bir klavye. Fleksy, mükemmel otomatik düzeltmeye sahip, GIF ve tonlarca kullanışlı özelliğe sahip bir klavye uygulaması.

Ginger Klavye

Tür: Ücretsiz

Ginger Klavye, her türlü kullanıcı için kullanışlı bir şeyler vadeder. Emoji, çıkartmalar, GIF’ler, temalar ve hatta oyunlar var. Tüm bunlara ek olarak, Ginger, yazdığınız metinleri analiz etmek ve yazma eğilimlerinizi öğrenmek için yapay zeka kullanıyor. Ginger Klavye, siz onu daha çok kullandıkça daha akıllı hale geliyor.

Chrooma Klavye

Tür: Ücretsiz / Editörün Seçimi

Adından da anlaşılacağı gibi Chrooma çok renkli bir klavye. En iyi Klavye Uygulamaları yazımızda RGB klavyeye sahip en iyi uygulamalardan bir tanesi Chrooma Klavye.

En havalı özelliği, klavyenin kullanmakta olduğunuz uygulamaya göre renk değiştirme yeteneğine sahip olması. Her uygulamaya uyum sağlar ve harika görünür. Chrooma ayrıca hafif bir uygulamadır, telefonunuzu zorlamaz ve çok hızlıdır, ayrıca emoji, sayılar ve kelime önerileri için de kullanabilirsiniz.

Yandex Klavye

Tür: Ücretsiz

Yandex Klavye Yazım hatalarını düzeltir, parmak hareketleriyle metinlerinizi yönetmenizi sağlar, sesli veri girişi ile konuşarak yazın! ayrıca emoji, GIF görselleri, çıkartmalar ve dahili otomatik çevirmen ile yazılarınızı yabancı dillere çevirin bunun gibi özellikleri bulunduran Yandex Klavye kullanışlı ve güvenilir bir klavye olarak öne çıkıyor.

Yandex Klavye güvenliği ve gizliliği çok önemsiyor girilen verilerin anonim olarak ve yalnızca açık izniniz ile toplayan Yandex yapay zekasıyla klavyenin otomatik öğrenme ve iletişim tarzınıza uyarlanmasını istemiyorsanız bilgilerinizi depolamıyor, bu özelliği devre dışı bırakmanız gerekiyor!

Yasalara uygun olarak giriş bilgileriniz, telefon numaraları veya kredi kartı bilgileriniz gibi kişisel verilerinizi Yandex asla toplamıyor.

Yandex’in makine öğrenimi teknolojisiyle yazım ipuçları oluşturuyor dil ve edebiyat konusunda gelişmiş yapay zekasıyla kullanmak istediğiniz sözcüğü bulamadığınızda bunun yerine istediğiniz sözcüğü kullanabiliyorsunuz böylelikle klavye gelecek kullanımlarda tarzınıza uygun olarak öneriler sunuyor.

Yandex Klavye 40’dan fazla farklı dili bilir ve size gelen yanıtları istediğiniz dilde kolayca çevirir bu özelliği sayesinde yabancı arkadaşlar edinip, istediğiniz herhangi bir dili öğrenmek içinde kullanabilirsiniz. İlgilendiğiniz bir yabancı dili öğrenirken en büyük yardımcınız olacak!

Klavyenizi özelleştirin, Yandex Klavye ile ister gece karanlık ortam görünümü isterseniz gündüz görünümü ile kolayca değiştirebilir, eğer isterseniz renkli bir arka plan kullanabilirsiniz.

Klavye uygulamaları güvenli mi?

En İyi Klavye uygulamaları tuş takımınızın çok güzel görünmesine, kişiselleştirme imkanları ve hayatınızı çok kolaylaştırmasına rağmen hassas kişisel bilgilerinize ulaşabileceğinden tehlikeler içerebilir.

Kredi kartı bilgileriniz gibi önemli bilgilerinizi girerken, alışveriş yapmadan önce cihazınızın standart klavyesini kullanmanızı güvenliğiniz için öneriyoruz.

En İyi Klavye Uygulamaları yazımızın sonuna geldik, zaman zaman güncelleme yapacağımız listemizi, arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

Ayrıca şifrelerinizi unutuyor yada güvenliğinden endişe ediyorsanız En İyi Şifre Yönetim Uygulamaları yazımıza göz atın.