En İyi Mobil Oyunlar [2020] Aralık

Editör: MEB

Aralık ayının en iyi mobil oyunlarını inceliyoruz.

Google Play ve AppStore’da bulabileceğiniz oyunlar…

Dikkatinizi çekebilecek diğer konular.

Among US

Tür: Ücretsiz / Editörün Seçimi

En iyi Mobil oyunlar Aralık 2020 listesine birinci sıradan giren Among US

Sen kesinlikle imposter “taklitçi”sin.

Among US’da bir geminin içerisindeyiz oyuna İmposter yada Crewmate olarak başlıyoruz.

Crewmate “mürettebat üyesi” olarak oyuna başlarsak çeşitli istasyonlar var, bu istasyonlarda görev yapmamız gerekiyor.

Oyunda birden fazla harita ve oyun ayarları bulunuyor, oyunun yükleme ekranında rastgele olarak imposter veya crewmate olarak oyuna başlıyorsunuz. Eğer yanınızda arkadaşlarınızla oyunu oynuyorsanız, daha çok zevk almak için arkadaşlarınıza oyununuzu göstermeyin oyunun sesini kapatabilir yada kulaklık kullanabilirsiniz.

Oyunun başlangıç ekranında imposter olduğunuzu gördüyseniz, oyunda başka bir importer varsa onunla birlik olun ve Crewmate üyelerini avlayın.

Sadece mürettebat üyelerini öldürmeniz gerekmiyor, imposter olarak sabotaj yeteneğiniz var, onu kullanarak mürettebat üyelerini şaşırtın.

Mürettebat üyelerinin görev yapmasını engellerseniz, imposter olarak kazanma olasılığınız çok artıyor, elektrikleri ve oksijeni kesin ve mürettebat üyelerini tek tek avlayın!

Sadece sabotaja yoğunlaşmayıp aynı zamanda mürettebat üyelerini avlayın, onlara pusu kurun tek yakalamaya çalışın, çünkü etrafınızda bir başka mürettebat üyesi varsa ve birini öldürdüğünüzü görürse/anlarsa sizi report edip sohbette gördüklerini anlatırsa büyük olasılıkla yakalanır ve oyunu kaybedersiniz.

Imposter olarak Havalandırma deliklerini “vents” kullanarak harita içerisinde ışınlanabilir, daha kolay dolaşabilirsiniz.

Imposter olarak öldürdüğünüz kişiler hayalete dönüşür ve oyundan çıkmayıp rahat bir şekilde dolaşabiliyorlar ama onları kimse görmüyor, görevleri tamamlamaya devam edebilirler.

Crewman mürettebat üyesi olarak oynuyorsanız, oyunu epey yakından takip etmelisiniz çünkü gördüğünüz şeyler oyunun kaderini değiştirebilir, şüphelendiğiniz kişileri panik butonuna basarak acil toplantı düzenleyip sohbet üzerinden ifşa edebilirsiniz.

Imposter’in yaptığı sabotajları kısa sürede durdurun oksijensizlikten ölmeyin, bunu yaparken toplu olarak dolaşmanız imposterin sizi tek başınıza yakalayıp öldürmesinden korur.

Görev çubuğu tamamen dolarsa imposteri yakalamamış olsanız bile oyunu kazanırsınız.

Among US AppStore versiyonu ipad için tasarlanmıştır.

Otobüs Simülasyonu

Tür: Ücretsiz / Uygulama içi satın alma

Yerli gururumuz Zuuks Games’in 127.690.000+ indirilmeye ulaşan mobil oyunu başarıdan başarıya koşuyor!

Türk oyunlarını geçmişte de görmüştük ama içlerinde bizi hayal kırıklığına uğratan yapımlar vardı, aslında çok güzel oyunlar olmalarına rağmen Türkçe dil desteği sunmamaları oyunlarının tamamının dış pazara odaklı geliştirmeleri bizleri üzüyordu, Zuuks Games tamamen Türkçe dil desteği seslendirmeler dahil! bize sunuyor.

Türk şirketi Zuuks uluslararası pazarda çok başarılı bir şekilde epey yol katetti.

Otobüs simülasyon oyununda, sizin bir şirketiniz var ve bunu yönetiyorsunuz. Dünyanın çeşitli yerlerinde otobüs seferleri yapabiliyorsunuz.

Bir mobil oyundan beklediğiniz her şeyi ve fazlasını karşılıyor.

Yolcularınızla ilgilenin; Türkiye’de ki şehirlerin Otogarlarından sefer düzenleyebilir, yolcularınıza unutulmaz bir seyahat sunabilirsiniz.

En İyi Mobil Oyunlar Sıralamamızda bir Türk oyununa yer vermeseydik üzülürdük doğrusu

Zuuks Games YouTube Channel

Earn to Die 2

Tür: Ücretsiz / AppStore’da ücretli 1,99₺

Earn to Die 2 çok basit ve eğlenceli bir oyun.

Oyunda çeşitli arabaları kontrol ediyor ve arabayla çarparak, ateş ederek veya ezerek zombieleri öldürüp bitiş çizgisine ulaşmaya çalışıyorsunuz.

Earn to Die 2’de araçlarınızı özelleştirebilir, ek özellikler ekleyebilir böylelikle daha kolay bir şekilde haritayı tamamlayabilirsiniz.

Oyunda ki Zombieler bana çok komik geldi doğrusu, arabanın üzerine çıkmaya çalışmaları parçalara ayrılıp ölmeleri oyunda ki patlama efektleri de epey komik doğrusu Earn to Die bize zombileri sevdirdi doğrusu…

Kısa molalarda ve canınızın sıkıldığı vakitlerde stres atmak için girip kısa süreli oynayacağınız ufak ve sevimli bir oyun bir süreden sonra sıkıcı olabilir.

  • Oyunun Apple Store versiyonu maalesef ki ücretli 1,99₺

Asphalt 9

Tür: Ücretsiz / Editörün Seçimi

Asphalt 9 En iyi Mobil Oyunlar sıralamasına girmeye hak eden en iyi mobil oyun olduğunu söyleyebilirim.

Oyuna ciddi yatırımlar yapılmış, Gameloft zaten çok köklü bir oyun şirketi olarak oyun severler tarafından uzunca zamandır tanınıyor.

Oyunda ki müzikler ve atmosfer çok güzel, oyunun basit bir oynanışı var, gerçekten elinizden düşürmeyeceğiniz bir oyun…

İstediğiniz araçlara oyunu oynayarak herhangi bir para harcamadan ulaşabiliyorsunuz, biraz vaktinizi harcamanız gerekiyor.

Sokak yarışlarını mobil oyun olarak en iyi yansıtan asphalt 9 mobil oyuncuyum diyen herkesin oynaması gereken bir oyun.

Oyunun grafiklerine hayran kaldım, bir mobil oyundan bu kadar etkilenmeyi beklemiyordum doğrusu, araba ve haritaların çizimi HDR ayarlarında haritalar özenle dizayn edilmiş.

Nitro ile arabanıza hız kazandırın!

Nitro eğlenceli bir sürüş sunmasının yanında oyunda bulunan, akrobasi hareketleri ile çok eğlenceli bir yarış deneyimi sizi bekliyor.

Top Eleven 2020

Tür: Ücretsiz – Uygulama içi satın alma

Futbol menajerlik oyunları arasında en sevdiğim…

Top Eleven 2020’de Lig, Kupa ve Şampiyonlar Liginde mücadele ediyoruz.

Takımımızı en iyiler arasına taşıyoruz, oyuncularımıza antremanlar yaptırıyor onların güçlerini arttırıyoruz.

Zorlu bir çevrimiçi rekabetin olduğu oyunda, verdiğiniz kararlar çok önemli…

Zayıf bir rakip karşısında oyuncularınızı dinlendirip, gerçek hayatta olduğu gibi yedek oyuncularınızla maça çıkmanız takımınızın sıradaki zorlu rakibi ile olan maçınızda avantajlarınıza olacak bir şey!

200 milyondan fazla çevrimiçi oyuncu bulunduran Top Eleven 2020 En iyi mobil oyunlar arasında menajerlik oyunu olarak bizden tam not alıyor.

Savunma,Saldırı ve Kondisyon

Takımınızın maçta kullanmak üzere 3 tane bonusu var bu bonusları kullanabilmeniz için antreman yapmanız gerekiyor, sürekli oyuncularınızı fiziksel olarak zihne tutmalısınız!

Sürekli oyun içerisinde çeşitli etkinlikler ile oyuna renk katan Top Eleven eğer menajerlik oyunlarına ilgiliyseniz bir şans vermeniz gereken oyunlar arasında, sonrasında ise oyundan kopamayacaksın!

En İyi Mobil Oyunlar Aralık ayı için 5 oyun belirledik, listemiz güncellenebilir takip etmenizi tavsiye ederiz!