google drive

Google Drive – En iyi Google Servisi 2020

Editör: MEB
google drive
Google Drive ile hayatını kolaylaştır.

Google Drive hayatımızı kolaylaştıran mucizevi bir bulut depolama sistemi, ancak sadece bununla sınırlı değil.

Bir işletmeniz mi var? İşletmeler için Google Drive, işletmenizdeki hard disklerden ve gereksiz sunucu masraflarından sizi kurtarıyor.

Google Drive, normal kullanıcılar için bile hayat kurtarıcı oluyor. Telefonunuz bozulduğunda dosyalarınız ne olacak? Çok sevdiğiniz tatilde çektirdiğiniz fotoğraflar ve videolar, çocuğunuzun ilk attığı adımları kayıt ettiğiniz sevimli video? Kedi videolarını hepimiz çok severiz onlarda mı kayıp olacak yani…

Hayır! 100’den fazla dosya biçimini destekleyen ve her türlü içeriğinizi kayıt edebileceğiniz gibi telefonunuzda yer kalmadığında ve cihazınızın depolama alanı yetersiz kaldığında Google Drive imdadınıza yetişiyor.

Şüphesiz Google Drive, 2020 yılının en iyi Google servislerinden biri.

Cihazımda yer kalmadı Google Drive imdat!

Google Drive, ücretsiz bir şekilde size 15 GB’lik hatırı sayılır bir miktar saklama alanı sunuyor.

Eski dosyalarınız belkide fotoğraflarınız cihazlarınızda çok mu yer kaplıyor? Google Drive’a yükleyin gitsin…

Şuanda kullanmadığınız ama ilerde kullanmak isteyeceğiniz dosyalarınızı Google Drive’a yükleyin ihtiyacınız olduğu zaman tekrar istediğiniz cihazdan güvenle dosyalarınıza tek dokunuş veya tıklamayla erişin.

Drive Depolama alanı sizin için yetersiz mi?

15 GB bazı kullanıcılar için yetersiz kalabiliyor, ama korkmayın Google bizim Drive depolamamızı arttırmak için ekonomik çözümler sunuyor.

Google One ile tanışın…

Google One bireysel kullanıcılar için bulut depolama ile videolarınızı, müziklerinizi, dokümanları ve daha bir sürü dosyayı depolayabilir, her yerden tek bir dokunuş veya tıklama ile ulaşabilir ve paylaşabilirsiniz.

Arkadaşınıza WhatsApp’tan dosya gönderebilirsiniz ve bunu dosyayı cihazınıza indirmeden yapabilirsiniz! Drive’a yükleyin ve arkadaşınızla bağlantı adresini paylaşın, bu kadar kolay!

Depolama alanınız Drive, Gmail ve Google Fotoğraflar arasında paylaşılabilir, yüksek boyutta dosya gönderme dönemi bitti, dakikalarca hatta saatlerce dosya yüklemeye uğraşmayın, ülkemizde upload hızlarını da göz önünde bulunduracak olursak Google Drive bizim için biçilmiş kaftan.

Tek yapmanız gereken dosyanızın bağlantı adresini paylaşmak.

Drive İndir

Hangi platform yada işletim sistemi olduğunun önemi yok! Drive ile hızlı ve efektif bir şekilde işe koyulun ve dosyalarınızı yedekleyin, üstelik bir kaç adımda!

Linux İşletim Sistemi İçin Google Drive

Google Drive, Nisan 2012’de tam tamına 8 yıl önce hayatımıza girmesine rağmen günümüzde bile resmi bir Linux versiyonu maalesef mevcut değil. Tarayıcıdan kullanılabilmesine rağmen henüz bir masaüstü uygulaması veya sunucular için Google tarafından yayımlanmış uyumlu bir sürüm henüz mevcut değil.

Bunun önüne ise Insync ile geçiyoruz…

INSYNC

Insync, Linux işletim sistemleri için Google Drive’ı masaüstü ve sunucularda kullanmanıza yarayacak çözümler sunuyor.

İşletim sistemlerinden bağımsız olarak limitsiz yükleme: Linux, Windows ve Mac için.

Dosya yönetim entegrasyonu: Nautilus, Caja, Nemo, Explorer, Finder seç ve sağ tıkla opsiyonu sunuyor.

Birden fazla hesap desteği: Bütün hesaplarınızı senkronize eder. Selective Sync 2.0 ile itediğiniz zaman istediğiniz objeyi buluttan buluta yada yerelden yerele senkronize edin.

Merge Sync, Merge Cloud ile lokal dosyalarınızı senkronize edin.

Cloud Browser, çevrimdışı iken bile cloud dosyalarınızı internet tarayıcınız olmasa dahi dosyalarınızı yükleyin.

Her yerden, Yerel Disklerinizi senkronize edebilirsiniz.

Ömür boyu destek avantajıyla hemen Insync kullanmaya başlayın.

Insync hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için tıklayın

İşletmeler için Drive

Google Drive, aynı zamanda işletmenizi şaha kaldıracak bir bulut depolama çözümü, işletmenizin boyutu önemli değil! Küçük işletmeler için de Google çok uygun planlar sunuyor.

Nerede olduğunuzun önemi yok, yurt dışında iş seyahatinde misiniz?

Acil olarak işinizle ilgili bir şey yapmak istiyorsunuz ama tek başınıza vaktinde yetişemeyecek misiniz?

Hiç önemli değil! İş arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken dosyanızı Google Drive üzerinden paylaşmak ve iş arkadaşlarınızla ortak çalışmalar yapmaya başlamak.

Google G-Suite yeni adıyla Google Workspace

Çalışanlarınızın verimliliğini arttırın, üzerinde çalıştığınız konu her ne olursa olsun eğer bir departman veya ekibi ilgilendiriyorsa, kişisel bir görev değilse, ortak çalışma ortamlarında çalışanlarınız beraber çalışsın, iş yükü tek bir kişinin omuzlarında kalmasın!

Çalışanlarınızı denetleyin, Google Workspace ile çalışanlarınızın performanslarını, verdiğiniz hangi işe ne kadar katkı sağladığını, hangi projeler ile ilgilendiğini denetleyin.

Şirket içi iletişimi had safhaya çıkarın, Muhasebe ile İnsan Kaynakları Departmanları arasında ortak bir konuda çalışılması gerekiyorsa sadece bir link ile işinizi halledin! Gereksiz telefon trafiğinden kurtulun, şirket kaynaklarınızı çarçur etmeyin, işletmenizi büyütmek için kullanın.

İşletmeniz için Workspace fiyatları ihtiyacınıza göre planları seçerek karmaşadan kurtulun.

Drive ve diğer Google servislerini efektif bir şekilde kullanan işletmeler arasında yerinizi alın.

Google Workspace fiyat listesi

bilgi alın