Lucifer Dizisi | 6. Sezon ne zaman?

Lucifer Dizisi | 6. Sezon ne zaman?

Editör: MEB

Lucifer Netflix Dizisi

Yaş: 16+ / 2016 – Günümüz

Los Angeles “Melekler Şehri” Şeytan tatile çıkıyor!

Netflix Orjinal’in en popüler yapımları arasında gösterilen Lucifer dizisi Türk izleyiciler tarafından beğenildi…

Cehennemin kralının canı sıkıldı ve Los Angeles’a yerleşti, bir polisiye fantastik diziden beklentilerinizi oldukça karşılayan bir yapım izleyeceksiniz.

Lucifer Morningstar, karakteri ile şeytanın ta kendisini canlandıran Tom Ellis başarılı bir oyunculuk sergilediği yapımda Lucifer karakterine eşlik eden Dedektif Decker, Lauren German karakteriyle izleyenleri büyülüyor.

Lucifer, dizide insanları cezalandırmayı devam eden bir Sivil danışman olarak polise yardım ediyor, partneri dedektif Decker ile beraber katilleri ortaya çıkartıp, davaları bir bir çözüyor.

Lucifer Dizisinde karakterler her ne kadar fantastik olarak görülse de günümüzün olaylarını ele alıyor, insanların aklında ki Şeytan kavramını yumuşatan yapımda Lucifer şeytanın ta kendisi! karakteri aslında her fırsatta şeytan olduğunu insanlara açıklıyor, fakat insanlara inandırıcı gelmediği için gülüp geçiyorlar.

İsyankar bir evlat olan Lucifer babasına karşı geliyor “Tanrı” dünyada yaşamaya devam etmesinin sebebi insanları sevmesi mi?

Psikologu olan bir Şeytan!

Lucifer Morningstar’ın bir psikologu var ve düzenli olarak terapiye katılıyor, babasıyla ve ailesiyle (diğer melek kardeşlerini de dizide göreceğiz) ciddi problemleri olan Lucifer psikolojik yardım alıyor.

İnsanların zaaflarını ilginç bir bakışla öğrenebilen Lucifer, bu özelliği sayesinde Los Angeles Polis Departmanı’na (LAPD) yardım ediyor.

Sivil danışman olarak görev alan Morningstar’ın aynı zamanda popüler bir gece kulübü olan LUX’u işletiyor, kısaca Lucifer sürekli kendinden emin hareketleri ve konuşmasıyla, insanlarla olan ilişkileriyle hakkında çok konuşulacak bir yapım.

Sex, Drugs & Rock’n Roll kıvamında ki dizide epey çıplaklık ve cinsellik aynı zamanda uyuşturucu’da yer alıyor.

Kadınlar sürekli olarak Morningstar ile beraber olmak için ellerinden geleni yapıyor, sadece kadınlar değil tabi ki 🙂

Netflix’in eşcinselleri sürekli yapımlarında yer vermesi benim açımdan sorun teşkil etmiyor, fakat homofobik insanlar tarafından sürekli eleştirilen Netflix Lucifer dizisinde seks denilince Lucifer Morningstar’ın cinsiyet ayırt etmediğini göreceksiniz.

Tanrının en sevdiği melek Lucifer?

Netflix, Lucifer Dizisinin Türkçe Dublajını yakından tanıdığımız bir kişi seslendiriyor.

Tüm dizi ve filmleri orjinal dilinde izleyen bendenizin bunu fark etmesi çok uzun sürdü, Seslendirme sanatçımız Umut Tabak’ı belki isim olarak tanımayabilirsiniz, kendisi bir çok Türk yapımında seslendirme sanatçısı olarak görev alan muhteşem tok sesiyle beğenileri toplayan biri, hepimiz onu Kurtlar Vadisi film ve dizilerinden tanıyoruz.

Polat Alemdarı seslendiren Umut Tabak bu sefer de şeytanın ta kendisi Lucifer dizisi Tom Ellis’in oynadığı Lucifer karakterine ses oluyor.

Lucifer Dizisi Kaç Sezon?

  • 1. Sezon (13 Bölüm)
  • 2. Sezon (18 Bölüm)
  • 3. Sezon (26 Bölüm)
  • 4. Sezon (10 Bölüm)
  • 5. Sezon (8 Bölüm)

İncelediğimiz diğer dizilere göz atmak ister misiniz?

Lucifer Dizisi 6. Sezon Ne Zaman?

3. Sezonun sonunda izleyici kitlesinin düşüşü bahanesiyle FOX yapımı durdurma iptal etme kararı almıştı fakat Lucifer dizisi sadece Amerika Birleşik Devletleri sınırlarında değil tüm dünyada özellikle Avrupa ve Türkiye’de azımsanamayacak bir kitle tarafından beğenilmişti böylelikle Netflix devreye girerek, Lucifer Dizisini kurtarmış oldu.

6. Sezon Lucifer Dizisinin son ve final sezonu olacak, henüz 6. Sezon çıkış tarihi duyurulmadı.

Netflix 5. sezonun final olacağını planlamış o şekilde duyuru yapmıştı fakat, izleyicilerin tepkileriyle Lucifer dizisi 6. sezonunu yakın bir tarihte final sezonuyla karşımızda olacağını duyuran Netflix umarım bir hatta epey bir kaç sezon daha finali uzatarak, Lucifer dizisinin hayranlarını üzmez.

Aşağıda izleyebileceğiniz video Lucifer dizisiyle ilgili spoiler içermektedir.

24 TV’de canlı yayınlanan Kayıtdışı programında “Hollywood bizi neye hazırlıyor?”

Başlığı altında açıklamalarda bulunan yönetim ve iletişim stratejisti, araştırmacı yazar ve tv programcısı Ertan ÖZYİĞİT Lucifer’ın ayrıntılarını ve verdiği mesajların genç ve çocukların psikolojisini kötü etkileyecek deyip diziyi eleştirdi. “Üst aklın yeni din projesi” adı altında gazeteci Murat Ali Güven John Wick ve kanlı sahneler konusunda görüşlerini beyan etti.

Ülkemizde hali hazırda izlenilen ve şimdiye kadar izleyici karşısına çıkmış yapımlar bizi nereye yönlendiriyordu?

Açık bir şekilde aile içi şiddet ve ensest ilişkere yönlendiren diziler hakkında sayın Ertan ÖZYİĞİT ve değerli gazeteci Murat Ali Güven’in bu konuyla ilgili görüşlerini merak etmiyor değilim doğrusu…

Lucifer Dizisi ülkemizde +16 yaş ve üzeri için izlenmesi uygun kabul edilmiş bir yapım, peki her gün genel yaş kitlesine kitap eden programlarda sarf edilen sözler ve işlenen konular, gençleri geçtim küçük çocuklar üzerinde ne gibi olumsuz etkiler bırakıyor hiç düşünüyor musunuz?

Biz ülkemizde düzgün yapım ve içerikler üretiyor muyuz?

Hollywood saf ve temiz bir amaca hizmet ettiği söylenemez fakat, komplo teorileriyle bir yere gelinmeyeceği söylenilen şeylerin sadece söylem ile kalmaması için harekete geçilmesi konusunda sizinde hem fikir olacağınıza inanıyorum.

Cem YILMAZ’ın çok güzel bir skeci var sizi onunla baş başa bırakıyorum…