Playstation 5 ve XBOX Series X Oyun Konsolları satışta

Playstation 5 ve XBOX Series X Oyun Konsolları satışta

Editör:

Oyun severler’in merakla beklediği zaman geldi. Playstation 5 ve XBOX Series X satış tarihleri belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde yeni XBOX raflarda yerini aldı.


Playstation 5 ve XBOX Series X Oyun Konsolları satışta
XBOX Series X

Playstation 5 19 Kasım’da Türkiye’de raflarda yerini alacak.

Playstation 5 ve XBOX Series X Oyun Konsolları satışta
PS5

Playstation 5 ve XBOX Series X Türkiye Satış Fiyatları belli oldu

Her iki ürününde Türkiye satış fiyatı 8,299₺ olacak. XBOX’un bir alt modeli olan CD sürücüsüz ürünü ise 4,599₺‘den alıcılarını bekliyor olacak.

Micorosoft ve Sony yetkilileri açıklamalarında her zaman Playstation ve XBOX’un birbirlerine rakip olmadıklarını dile getiriyor.

Sony ve Microsoft Rekabeti

Ne zaman Microsoft ve Sony yetkililerine aralarında ki rekabetle ilgili bir şey sorulsa sinirler geriliyor. Pratikte her iki firmanın’da hayranları elbette var oyuncular sürekli olarak Sony ve Microsoft ürünlerini karşılaştırıyor. Haliyle ülkemizde ki oyun konsolları fiyatlarının son zamanlardaki hükümetin getirdiği yeni vergiler ile birlikte artmış olmasından dolayı son tüketici eline geçen ürüne daha dikkatli bakıyor, ince eleyip sık dokuyor.

Pandemi yönelimi arttırdı

Yaklaşık 150 milyar dolarlık pazar payına sahip her geçen gün artan hacmiyle oyun sektörünün yeni çıkan oyun konsollarıyla birlikte Covid-19 Pandemi sürecinde insanların evde olması oyun konsollarına olan ilgiyi arttırdı.

Bir önceki XBOX ve Playstation sürümlerine XBOX One Microsoft ve PS4 Sony ürünlerine kıyasla yeni dönemde önceki satışların rekor düzeylerde geçilebileceği öngörülüyor.

Oyun konsolları

Satış beklentileri

Teknoloji Devi SONY PS4 sürümünde satışta diğer oyun konsollarını solladı yeni dönemde SONY PS5 ile aynı başarıyı yakalayabileceği düşünülüyor.